за нас
Опрема за тестирање
Контактирајте не

за нас

SHANGHAI TRIHOPE беше регистриран во Шангај во 2003 година. Со поддршка од својата група сестрински компании од производствената база, TRIHOPE може да обезбеди услуга од една врата во фабриките за трансформатори. M / s SENERGE Електрична опрема копродукции, Ltd е специјализирана за производство на сите видови на опрема за производство на трансформатори како основна линија за сечење, CRGO лизгање линија, машина за ликвидација на фолија и вакуум опрема и др. M / s DIELEC електротехника Co, Ltd е водечки производител на сите видови опрема за тест со висок напон за Трансформер и кабелска индустрија како генератор на импулс, систем за тестирање на делумно празнење, множество на генератори на мотори и сл. Ние исто така снабдуваме компоненти и материјали што се користат во трансформаторите. Ние сме способни да обезбедиме клуч на услуги за ново основање фабрика за трансформатори и фабрика за CT & PT. Вашето задоволство ќе биде наша најголема мотивација

повеќе

Последни вести

 • 1120-12

  Winding of foil coils

  Foil coil is mainly used for small and medium-sized transformers with capacity less than 2000KVA. The advantages of foil coil are: good mechanical strength, not easy to deformation, can withstand s...
 • 1720-08

  Influence of insulating materials on oil-...

  The thermal stability of the insulation material is the main factor affecting the life and overload capacity of the oil-immersed transformer. By explaining the preparation process, physical and che...
 • 1520-07

  Analysis on high voltage test of power tr...

  effect of temperature on high pressure test The change of temperature will fully affect the insulation resistance, so when the external temperature continues to rise, the movement of molecules and ...
 • 1320-07

  SENERGE help TBEA strengthen industrial a...

  Despite of the strike of COVID-19 pandemic during Feb in China, Our company is actively resuming to normal work. Engineers from our SENERGE factory have flew to TBEA headquarter in Xinjiang China i...